Zakenreizen gaan dit jaar pre-pandemische records voorbij

Een nieuw rapport van de World Travel & Tourism Council (WTTC) voorspelt dat zakenreizen dit jaar eindelijk de niveaus van vóór de pandemie zullen overtreffen. De raad zei dat zakenreizen in 2024 een recordbedrag van US$ 1,5 biljoen zullen bereiken – 6,2 procent boven het niveau van 2019.

Dit is vergeleken met 2023, toen zakenreizen nog 5,4 procent lager waren dan vóór de pandemie, achterblijvend bij vrijetijdsreizen die slechts 2,9 procent lager waren dan het hoogtepunt in 2019.

Wat individuele landen betreft, wordt nu verwacht dat zakenreizen dit jaar US$ 472 miljard in de VS zullen bereiken, een stijging van 13,4 procent ten opzichte van het niveau van vóór de pandemie.

China blijft de op één na grootste markt voor zakenreizen, met een prognose voor uitgaven van US$ 211 miljard, een stijging van 13,1 procent ten opzichte van het niveau van 2019.

Duitsland zal naar verwachting dit jaar het derde grootste land zijn voor zakenreizen met zo’n 87,5 miljard dollar (hoewel dit cijfer nog steeds 1 procent lager is dan in 2019), terwijl het Verenigd Koninkrijk naar verwachting 84,1 miljard dollar zal bereiken en Frankrijk 42,1 miljard dollar.

De WTTC zei dat “Nu economieën over de hele wereld zich sinds de pandemie hebben hersteld, waarbij de wereldwijde bijdrage van Travel & Tourism aan het BBP recordhoogten bereikte, hebben bedrijven opnieuw meer fondsen kunnen herverdelen naar zakelijke reizen.”

Het rapport wijst ook op factoren zoals de groei van gemengd reizen en een “sterke comeback” van de MICE-industrie (meetings, incentives, conferenties en tentoonstellingen).

Er zijn de afgelopen maanden verschillende indicatoren geweest dat wereldwijd reizen opnieuw recordhoogten bereikt.

Deel dit artikel

Dit artikel is geschreven door

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Populair

1

Thailand verplicht de Thailand Digital Arrival Card (TDAC) per 1 mei

2

Forse groei AirPlus

3

Gratis wifi in alle treinen Thalys

4

Nieuw high-speed internet op Airport Weeze

5

Schiphol opent Lounge 2

Bekijk hier de nieuwste uitgave Business Traveller:

Lifestyle

Norwegian Cruise Line neemt nieuwe Norwegian Aqua in ontvangst

Ponant biedt speciale reis met totale zonsverduistering

Conservatorium Hotel biedt Mahler arrangement voor 59k

Festival TREK keert terug met 9 edities

Nieuwe vaarroute Ponant langs de Côte d'Azur